Kitaplarımız

Açıklamalı 6360 Sayılı Kanun
Erkan KARAARSLAN
KDV Dahil
40
Bu kitaptan Adet
Kitap Detayı
Yazar Erkan KARAARSLAN
 Yayın Evi  BEKAD Yayınları
 Türü  Kişisel Gelişim
 Cilt Bilgisi  Tek Cilt
 Kapak  Renkli Karton Kapak
 Kağıt Bilgisi  1. Hamur
 Basım Tarihi  2014
 Basım Bilgisi  1. Baskı
 Sayfa Sayısı  410
 Kitap Boyutları  16*24
 ISBN No  978-605-5202-10-1

ÖNSÖZ
Ülkemizde mevzuat yapıcılığı eski bir meslektir. Meslek ifadesi, tarafımdan bilinerek ve özenle seçilmiştir. Bu meslek, bir eğitim ve bilginin yanı sıra bir tecrübe gerektirir ki, bu  tecrübe ancak usta çırak ilişkisi ile öğrenilebilir. Mevzuat yapıcılığı için eğitim, bilgi ve tecrübeyle birlikte birde yetenek gerekir. İşte tüm bu özellikleri bir arada taşıyan kamu görevlileri belirli temel bakanlıklarda onlarca yıldır mevzuat hazırlık çalışmalarını yürüttüler bu çalışmaların alt yapısını hazırladılar. Siyasi kararlardan yola çıkarak onlarca mevzuat bağını, alt ve üst normları da düşünerek, adeta mevzuatı ilmek ilmek ördüler ve bugünkü mevzuat külliyatını oluşturdular.

Mevzuat yapıcılığındaki tüm liyakatların ortadan kaldırmanın sonucunda, insan hayatına kadar dokunma olasılığı olan çok büyük sorunlar ortaya çıkar.

6360 sayılı Yasa da çok temel bir mevzuat olmasına ve geniş bir alanı düzenlemesine karşın, pek çok belirsizlikler içeren ikincil mevzuatı bulunmayan, devir komisyonları gibi idarelere çok geniş yetki alanları bırakan bir takım düzenlemeler içeriyor. Bu nedenle ülkemiz nüfusunun neredeyse tamamına yakın bir kesimini etkileyen ve pek çok çalışma yapılmasını gerektiren 6360 sayılı Yasa ile ilgili çalışma yapmak oldukça ciddi güçlükler içeriyor. Ayrıca, bu Yasadan etkilenen yerel yönetimler gerek nicelik gerekse nitelik olarak birbirinden çok farklı özellikler içeren kurumsal yapılar. Bu nedenle, süreçte, şablon niteliğinde bir takım Raporlar  azarak, 6360 sayılı Yasadan kaynaklı sorunları bir nebze olsun gidermeyi amaçladım. Daha sonrada bu Raporların tüm ülkemize yayılmasını sağlamak amacıyla söz konusu Raporları bu kitapta topladım. Amacım Kanunu açıklamak, bir Şerh kaleme almak, sorun alanlarına bir çözüm bulmak değil. Amacım uygulayıcılara yol göstermek, seçim sonrasında ortaya çıkacak sorunları azaltmak ve insanların onlarca yıl peşini bırakmayacak olası hukuki sorunları ortadan kaldırmak.

Kitaptaki çalışmaların kaleme alınmasında sayın Ahmet Ozansoy’un çalışmalarının çok fazla katkısı oldu kendisine çok teşekkür ediyorum. Raporları oluşturduğumuz, Adana Büyükşehir Belediyesi, Denizli Belediyesi, Aydın Belediyesi, Tarsus Belediyesi, Söke Belediyesi ve Kaş Belediyesi’nin ilgili çalışanlarına da ayrıca teşekkür ediyorum.

Erkan Karaarslan

İçindekiler Bölümü İçin Tıklayınız...         

Taşınır Mal Sistemi

Uygulama Örnekleriyle Birlikte 

TAŞINIR MAL SİSTEMİ

Kişisel Gelişim

Kişisel gelişim alanında önemli bilgiler içeren kitabımızı mutlaka almanızı tavsiye ederiz.

Sıradışı Akıl Oyunları

 

SIRADIŞI AKIL OYUNLARI 

Oğuz Saygın

Tüm Kitabevlerinde Bulabilirsiniz.

Yayınlarımızdan Sayfalar

Kitapların içeriği ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilmeniz için "Yayınlarımız" dan bazı sayfaları siz okuyucular ile paylaşacağız.

Kitap Sipariş

Telefon   : 0242 345 33 38
Faks        : 0242 345 93 63
E - Mail   : bilgi@bekadyayinlari.com
Website  : www.bekadyayinlari.com

Linkler

© 2016 BEKAD YAYINLARI Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.