Kitaplarımız

İdari ve Mali Açıdan Türkiye'de Yerel Yönetimler
Mehmet MECEK - Mesut DOĞAN - Bekir PARLAK
KDV Dahil
30
Bu kitaptan Adet
Kitap Detayı

Toplu Alımlarda %50'ye varan indirimler uygulanmaktadır.

Yazar Mehmet MECEK - Mesut DOĞAN - Bekir PARLAK
Yayın Evi BEKAD Yayınları
Türü Ders Kitabı
Cilt Bilgisi Tek Cilt
Kapak Renkli Karton Kapak
Kağıt Bilgisi 1. Hamur
Basım Tarihi 2015
Günc. Tarihi 2018
Basım Bilgisi 1. Baskı
Sayfa Sayısı 646
Kitap Boyutları 19*26
ISBN No 978-605-5202-21-7

Kitabın içindekiler kısmı için tıklayınız.

13 farklı üniversitenin öğretim üyeleri ve diğer kurumlardan uzmanların oluşturduğu 29 kişilik yazar kadrosu tarafından kaleme alınan "İdari Ve Mali Açıdan Türkiye'de Yerel Yönetimler" isimli kitabımız; teori ve pratiğin aynı anda sunulduğu, alanının en geniş ve kapsamlı ders kitaplarından birisidir. Kitap iki ana bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde Yerel Yönetimlerin İdari Yapısı ve İşleyişi ele alınırken, ikinci bölümde Yerel Yönetimlerin Mali Yapısı konusu Gelir, Harcama ve Muhasebe Boyutlarıyla ayrı ayrı ele alınmaktadır.

Yerel yönetimlere geniş ve uzman bir bakış açısıyla bakmak amacıyla hazırlanan kitabın ana hedef kitlesini önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileriyle konuya ilgi duyan araştırmacı, entelektüel ve yerel yönetim personeli oluşturmaktadır. Elbette ki bu alana ilgi duyan her araştırmacı da bu hedef kitlenin içerisinde yer almaktadır.

Özellikle yerel yönetimlerin idari konuları ile mali konularını ayrıştırarak daha yalın ve zengin bir eser oluşturulmak istenmiştir. Ayrıca ülkemizde yeterli ölçüde ele alınmadığı düşünülen yerel yönetimler muhasebesiyle ilgili temel bilgiler de maliye kısmından sonra ayrı bir alt bölüm olarak hazırlanmıştır. Böylelikle mevcut kitabımız "Yerel Yönetimler", "Yerel Yönetimler Maliyesi" ve "Yerel Yönetimler Muhasebesi" dersleri için temel bir kitap olarak hizmet edecektir. Ayrıca yerel yönetimlerle alakalı diğer dersler ve araştırmalar için de kaynaklık teşkil etmektedir.

Belirlenen hedef ve amaçların yerine getirilebilmesi için ülkemizde yerel yönetimleri kendi disiplinleri ve perspektiflerinde başarıyla ele alan, önemli tecrübelere sahip, alanında uzmanlaşmış akademisyenlerimiz ve uygulamacılarımız bir araya getirilmiştir. Kitapta 13 farklı üniversitede görev yapan 24 akademisyenlerimiz ile kamu ve özel sektörde görev alan uzmanlarımız birbirinden değerli çalışmalarını ortaya koymuşlardır. Yerel yönetimlerin teori ve uygulamasının bir arada sunulduğu bölümlerinde uzun yıllara dayanan tecrübe ve birikimlerini anlaşılabilir bir dil ve akıcı bir uslup ile sunmuşlardır.

Taşınır Mal Sistemi

Uygulama Örnekleriyle Birlikte 

TAŞINIR MAL SİSTEMİ

Kişisel Gelişim

Kişisel gelişim alanında önemli bilgiler içeren kitabımızı mutlaka almanızı tavsiye ederiz.

Sıradışı Akıl Oyunları

 

SIRADIŞI AKIL OYUNLARI 

Oğuz Saygın

Tüm Kitabevlerinde Bulabilirsiniz.

Yayınlarımızdan Sayfalar

Kitapların içeriği ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilmeniz için "Yayınlarımız" dan bazı sayfaları siz okuyucular ile paylaşacağız.

Kitap Sipariş

Telefon   : 0242 345 33 38
Faks        : 0242 345 93 63
E - Mail   : bilgi@bekadyayinlari.com
Website  : www.bekadyayinlari.com

Linkler

© 2016 BEKAD YAYINLARI Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.