Kitaplarımız

Yeni Personel Hukuku
Erkan KARAARSLAN - Mahmut ÇOLAK
KDV Dahil
22
Bu kitaptan Adet
Kitap Detayı
Yazar  Erkan Karaarslan-Mahmut Çolak
 Yayın Evi  BEKAD Yayınları
 Türü  Mevzuat
 Cilt Bilgisi  Tek Cilt
 Kapak  Renkli Karton Kapak
 Kağıt Bilgisi  1. Hamur
 Basım Tarihi  Temmuz 2014
 Basım Bilgisi  1. Baskı
 Sayfa Sayısı  209
 Kitap Boyutları  16*24
 ISBN No  978-605-5202-16-3

 “Yeni Personel Hukuku” çalışmasında aslında personel mevzuatında sorunlu olan alanlar irdelenmeye çalışılmış ve personel hukukunda sorun olan alanların altı çizilerek çözüm üretilmeye çalışılmıştır.

Personel mevzuatı denilince akla ilk olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu gelmekte ve bu Kanunun uygulamaları anlaşılmaktadır. Aslında, her kurumun kendi teşkilat kanunlarına göre bir personel sistemi mevcuttur. Örneğin, kurumlarda bir iş sözleşmesine istinaden çalıştırılan işçiler, 4857 sayılı İş Kanunu’na tabidirler. Bu çalışma ile gerek memurlar, gerek sözleşmeli personel ve gerekse de işçiler açısından özlük ve sosyal güvenlik haklarını düzenleyen kanunlar dikkate alınarak yeni bir bakış açısı ortaya konulmak istenmiştir.

Amacımız, personelin çalışması ve emekliliği sürecinde tabi olduğu tüm normlar açısından bir durum değerlendirmesi yapılması ve sorun alanlarının çözüme kavuşturulmasıdır. Bu çerçevede yeni personel hukuku kavramı daha geniş bir düşünsel dünyayı ifade eder.

Bu çalışmada geniş açıdan personel hukuku adı altında 19 başlık altında makaleye yer verilmiştir. Çalışmanın insan kaynakları yönetimi ile ilgilenen tüm okurlara yararlı olacağını düşünüyor, okurlarımıza yeni ufuklar açmasını temenni ediyoruz.

İçindekiler Bölümü İçin Tıklayınız  

>

Taşınır Mal Sistemi

Uygulama Örnekleriyle Birlikte 

TAŞINIR MAL SİSTEMİ

Kişisel Gelişim

Kişisel gelişim alanında önemli bilgiler içeren kitabımızı mutlaka almanızı tavsiye ederiz.

Sıradışı Akıl Oyunları

 

SIRADIŞI AKIL OYUNLARI 

Oğuz Saygın

Tüm Kitabevlerinde Bulabilirsiniz.

Yayınlarımızdan Sayfalar

Kitapların içeriği ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilmeniz için "Yayınlarımız" dan bazı sayfaları siz okuyucular ile paylaşacağız.

Kitap Sipariş

Telefon   : 0242 345 33 38
Faks        : 0242 345 93 63
E - Mail   : bilgi@bekadyayinlari.com
Website  : www.bekadyayinlari.com

Linkler

© 2016 BEKAD YAYINLARI Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.